Llogaria ime
|
|
|
Shporta e blerjes
0.00 

Bretkosa

Kodi i produktit: 
PM_WBKODC6L

12.50 

Ka stok

Transporti falas në Kosovë mbi vlerën 30 EUR.
Pagesë me të gjitha llojet e kartelave, para në dorë, transfer bankar.

Produkte të ngjashme

Përshkrimi

Për këtë roman autori ka punuar rreth dhjetë vjet, ndryshuar disa herë, punuar me shumë kujdes dhe që prek një nga temat më të dhimbshme e më të ndjeshme për publikun kinez. Romani përfshin pesë letra që dramaturgu Ke Dou i ka shkruar shkrimtarit japonez Yoshito Sugitani, katër nga të cilat janë në formë tregimi të gjatë dhe një në formë drame. Romani ka në qendër historinë e jetës së një mjekeje fshati Gu Gu, e cila për pesëdhjetë vjet ushtroi profesionin e gjinekologes së fshatit. Autori, nëpërmjet detajesh prekëse dhe emocionale, nëpërmjet vetereflektimit dhe vetërrëfimit, pasqyron "Historinë plot ulje e ngritje të Planifikimit Familjar" në 60 vite të Kinës së re, si dhe situatën konfuze të problemit të lindjeve në Kinën e sotme. Ky libër iu dedikohet miliona lexuesve kinezë që kanë përjetuar Planifikimin familjar dhe që kanë lindur në vitet e lindjeve me plan. Romani është nderuar me çmimin më të lartë për letërsi në Kinë, "Çmimi i Letërsisë kontradiktore".

-Viti I botimit: 2013      -Faqe:455   - Autori:Mo Yan

Shiko më shumë

Më shumë informata

Peshë 0.8 kg
Lloji

Koha e dërgesës

Shteti

Prodhuesi

Shiko më shumë

Vlerësimet e klientëve

Nuk ka ende komente

Bëhu i pari që komenton “Bretkosa”

Regjistrohuni në buletinin Pema Mall

newsletter

"*" indicates required fields

Emri:*
This field is for validation purposes and should be left unchanged.
Llogaria ime
Shporta
Lista e dëshirave
Kategoritë
Auto
Teknologji
Veshmbathje
Kozmetikë
Vichy
Grim
Kujdes oral
Kujdes për flokë
Kujdes për lëkurë
Kujdes personal
Parfum
Sete
Aksesorë
Fëmijë
Shëndetësi
Shtëpi
Vegla pune
Sport
Pije
Librari
Prodhime Vendore
Zbritjet Verore
Ndryshoni monedhën:

Shtoni PemaMall në ekranin tuaj bazë

Instaloni
×
envelopechevron-down icon-angle icon-bars icon-times
Aktivizo Njoftimet Ne rregull Jo faleminderit