Llogaria ime
|
|
|
Shporta e blerjes
0.00 

Breznite E Hankonateve

Kodi i produktit: 
PM_RTV3DBC4

4.40 

Ka stok

Transporti falas në Kosovë mbi vlerën 30 EUR.
Pagesë me të gjitha llojet e kartelave, para në dorë, transfer bankar.

Produkte të ngjashme

Përshkrimi

Kur u botua për herë të parë “Breznitë e Hankonatëve” bënte pjesë në një përmbledhje me tregime e novela me titullin e përbashkët “Emblema e dikurshme” që kishte 17 shkrime. Njëri prej tyre, në trajtë reportazhi, që synonte të jepte “historinë a kronikën e një uzine”. Nëntitulli i parë i reportazhit ishte “Bërthamë për një libër”. Duke e shtrirë më tej përfundonte te mendimi se: “Çdo shkrim duhet konsideruar si bërthama e një libri të ardhshëm dhe çdo libër si bërthama e librave të tjerë”. Për t’iu përmbajtur këtij detyrimi për shkrimtarin do të thoshte premtim për krijimtarinë e tij kur u botua për së dyti përmbledhja “ Emblema e dikurshme” kishte gjashtë shkrime më pak. Prej tyre tashmë kishte dale një libër i ardhshëm,“Ura me tri harqe”,dhe një novelë e re,“Nëpunësi i pallatit të ëndrrave”.

 

Më shumë informata

Peshë 0.8 kg
Lloji

Koha e dërgesës

Shteti

Prodhuesi

Vlerësimet e klientëve

Nuk ka ende komente.

Bëhu i pari që komenton

Regjistrohuni në buletinin Pema Mall

newsletter

"*" indicates required fields

Emri:*
This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Shporta ime

Nuk ka produkte në shportë.

Llogaria ime
Shporta
Lista e dëshirave
Kategoritë
Auto
Teknologji
Veshmbathje
Kozmetikë
Vichy
Grim
Kujdes oral
Kujdes për flokë
Kujdes për lëkurë
Kujdes personal
Parfum
Sete
Aksesorë
Fëmijë
Shëndetësi
Shtëpi
Vegla pune
Sport
Pije
Librari
Prodhime Vendore
Zbritjet Verore
Ndryshoni monedhën:

Shtoni PemaMall në ekranin tuaj bazë

Instaloni
×
envelopechevron-down icon-angle icon-bars icon-times
Aktivizo Njoftimet    Ne rregull Jo faleminderit