Llogaria ime
|
|
|
Shporta e blerjes
0.00 

Cia Dhe Ushtria Amerikane

Kodi i produktit: 
PM_95PIINL3

15.00 

Ka stok

Transporti falas në Kosovë mbi vlerën 30 EUR.
Pagesë me të gjitha llojet e kartelave, para në dorë, transfer bankar.

Produkte të ngjashme

Përshkrimi

Një libër fantastik si nga përmbajtja ashtu dhe nga temat që trajton. Ai përshkruan ndërhyrjet që ka bërë CIA dhe ushtria amerikane në vende të ndryshme të botës, që prej Luftës II Botërore. Një libër që zbulon çëdhtje dhe probleme të patrajtuara ndonjëherë më parë. Lidhjet me ish Bashkimin Sovjetik, Ballkanin, Evropën Perëndimore, Lindjen e mesme dhe Irakun e Afganistanin. Përshkruhen tmerret e disa prej qeverive të vendeve të lartpërmendura: gra të zhveshura në rrugë dhe fëmijë të gjymtuar. Por duke marrë parasysh gjithë ç'është rrënjosur në mendësinë kolektive, ose në librat shkollorë, në enciklopeditë dhe në çdo vepër tjetër referimi të zakonshme, mund të themi sidoqoftë se në ShBA është në fuqi një regjim i ashpër censure ideologjike.          -Viti I botimit: 2005      -Faqe:752   - Autori:William Blum

Shiko më shumë

Më shumë informata

Peshë 0.8 kg
Modeli
Lloji

Koha e dërgesës

Shteti

Prodhuesi

Shiko më shumë

Vlerësimet e klientëve

Nuk ka ende komente

Bëhu i pari që komenton “Cia Dhe Ushtria Amerikane”

Regjistrohuni në buletinin Pema Mall

newsletter

"*" indicates required fields

Emri:*
This field is for validation purposes and should be left unchanged.
Llogaria ime
Shporta
Lista e dëshirave
Kategoritë
Auto
Teknologji
Veshmbathje
Kozmetikë
Vichy
Grim
Kujdes oral
Kujdes për flokë
Kujdes për lëkurë
Kujdes personal
Parfum
Sete
Aksesorë
Fëmijë
Shëndetësi
Shtëpi
Vegla pune
Sport
Pije
Librari
Prodhime Vendore
Zbritjet Verore
Ndryshoni monedhën:

Shtoni PemaMall në ekranin tuaj bazë

Instaloni
×
envelopechevron-down icon-angle icon-bars icon-times
Aktivizo Njoftimet Ne rregull Jo faleminderit