Llogaria ime
|
|
|
Shporta e blerjes
0.00 

Eskili Ky Humbes I Madh

Kodi i produktit: 
PM_G8W9XC3O

6.10 

Ka stok

Transporti falas në Kosovë mbi vlerën 30 EUR.
Pagesë me të gjitha llojet e kartelave, para në dorë, transfer bankar.

Produkte të ngjashme

Përshkrimi

Kur në një ditë tetori,në një nga ato ditë të tetorit që duket se janë krijuar enkas për të rilexuar diçka të rrallë,nga rafti i bibliotekës tërheq një libër të Eskilit,ti e kupton menjëherë nëse e ke gjetur ose jo ditën e përshtatshme për këtë gjë.Eskili është nga ata krijues që nuk i shkon secilës ditë.Dhe kjo për arsyen e thjeshtë se ti e njeh atë qysh nga rinia e hershme,e ke bërë në shkollë,ke dëgjuar për të në emisionet e kulturës në TV.Fjalët"leximi"ose"rileximi"në këtë rast ngjajnë te pasakta.Shfletimi i librit të tij me tepër se lexim është një meditim,madje gjatë kohës se leximit do të ishte e natyrshme që më shumë se i hapur libri të qëndronte i mbyllur.Por dihet se për një gjë të tillë duhet një gjendje e veçantë shpirtërore,e cila nuk krijohet kollaj dhe në çdo kohë.Dhe ne qoftes se ti e kupton se dita nuk është e përshtatshme,atëherë është mire ta vesh përsëri ne raft librin dhe te presësh një ditë tjetër.Këto janë disa shënime për Eskilin të hedhura në kohë të ndryshme.

          -Viti I botimit: 2001      -Faqe:158   - Autori:Ismail Kadare

Shiko më shumë

Më shumë informata

Peshë 0.8 kg
Modeli
Lloji

Koha e dërgesës

Shteti

Prodhuesi

Shiko më shumë

Vlerësimet e klientëve

Nuk ka ende komente

Bëhu i pari që komenton “Eskili Ky Humbes I Madh”

Regjistrohuni në buletinin Pema Mall

newsletter

"*" indicates required fields

Emri:*
This field is for validation purposes and should be left unchanged.
Llogaria ime
Shporta
Lista e dëshirave
Kategoritë
Auto
Teknologji
Veshmbathje
Kozmetikë
Vichy
Grim
Kujdes oral
Kujdes për flokë
Kujdes për lëkurë
Kujdes personal
Parfum
Sete
Aksesorë
Fëmijë
Shëndetësi
Shtëpi
Vegla pune
Sport
Pije
Librari
Prodhime Vendore
Zbritjet Verore
Ndryshoni monedhën:

Shtoni PemaMall në ekranin tuaj bazë

Instaloni
×
envelopechevron-down icon-angle icon-bars icon-times
Aktivizo Njoftimet Ne rregull Jo faleminderit