Llogaria ime
|
|
|
Shporta e blerjes
0.00 

Gruaja E Togerit Freng..

Kodi i produktit: 
PM_IKGPPF79

10.60 

Ka stok

Transporti falas në Kosovë mbi vlerën 30 EUR.
Pagesë me të gjitha llojet e kartelave, para në dorë, transfer bankar.

Produkte të ngjashme

Përshkrimi

 “Gruaja e togerit frëng “ është një nga romanet më interesante të letërsisë angleze bashkëkohore , në të cilin shkrihen mjeshtërisht ëndrrat joshëse dhe realiteti zhgënjyes. Çarls Smithson , një burrë i ri në prag martese ,që gëzon një pozitë shoqërore për tu pasur zili , njihet krejt rastësisht me Sara Udrafin . Ajo nuk ia ndan sytë detit ku është zhdukur togeri frëng , për të cilin të gjithë thonë se ka qenë dashnori i saj . E dënuar nga opinion publik , e pakuptuar as nga ata që i qëndrojnë pranë , e reja mbart një sekret të madh , një pasion të papërmbajtshëm dhe një ankth për lirine që mund t’i thyejë të gjitha rregullat e hekurta të moralit viktorian .Çarlsi bie në dashuri me Sarën dhe bëhet njëherazi viktimë dhe bashkëpunëtor i këtij rebelimi . Romanca e tyre do të sfidojë rregullat mbytëse të shoqërise së asokohe, ndërsa kapërcimi i pengesave do të përmbysë paragjykimet e vetë personazheve , por edhe të lexuesve. 

Viti: 2017

Faqe: 464

Autori: John Fowles

Më shumë informata

Peshë 0.8 kg
Modeli
Lloji

Koha e dërgesës

Shteti

Prodhuesi

Vlerësimet e klientëve

Nuk ka ende komente.

Bëhu i pari që komenton

Regjistrohuni në buletinin Pema Mall

newsletter

"*" indicates required fields

Emri:*
This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Shporta ime

Nuk ka produkte në shportë.

Llogaria ime
Shporta
Lista e dëshirave
Kategoritë
Auto
Teknologji
Veshmbathje
Kozmetikë
Vichy
Grim
Kujdes oral
Kujdes për flokë
Kujdes për lëkurë
Kujdes personal
Parfum
Sete
Aksesorë
Fëmijë
Shëndetësi
Shtëpi
Vegla pune
Sport
Pije
Librari
Prodhime Vendore
Zbritjet Verore
Ndryshoni monedhën:

Shtoni PemaMall në ekranin tuaj bazë

Instaloni
×
envelopechevron-down icon-angle icon-bars icon-times
Aktivizo Njoftimet    Ne rregull Jo faleminderit