Llogaria ime
|
|
|
Shporta e blerjes
0.00 

KOMEDIA HYJONRE

Kodi i produktit: 
PM_X5WMQ4DU

17.60 

Ka stok

Transporti falas në Kosovë mbi vlerën 30 EUR.
Pagesë me të gjitha llojet e kartelave, para në dorë, transfer bankar.

Produkte të ngjashme

Përshkrimi

Ky libër është kryevepra e mijëvjeçarit, e cila sjell një udhëtim të botës së brendshme dhe përjetimeve njerëzore, duke u shndërruar në një gurë kyçi të qytetërimit perëndimor për zbulimin e misterit të identitetit të tij. Ky botim sjell të plotë të tre pjesët e tij, Ferri, Purgatori, Parajsa, të cilat janë përkthyer mjeshtërisht nga Pashko Gjeçi. Ky është botimi i katërt që ka dalë së fundi, në vitin 2016, pas botimeve të vitit 1961 nga Shtëpia Botuese Naim Frashëri, botimit të dytë në vitin 1981 në Prishtinë dhe botimit të tretë në vitin 2006 nga Argeta LMG. Kjo kryevepër shoqërohet me parathënien e Llazar Siliqit, e bërë në vitin 1959, e cila e bën provokativ ardhjen e kësaj vepre të plotë në shqip, dhe komunikimin e saj me lexuesin tonë. Libri shoqërohet me një fjalor shpjegues për termat dhe konceptet që përdoren nga autori dhe një pasthënie të përgatitur nga përkthyesi dhe studiuesi i njohur Shpëtim Çuçka. Viti: 2009 Faqe: 760 Autori: DANTE ALIGHIERI

Shiko më shumë

Më shumë informata

Peshë 0.8 kg
Modeli
Lloji

Koha e dërgesës

Shteti

Prodhuesi

Shiko më shumë

Vlerësimet e klientëve

Nuk ka ende komente

Bëhu i pari që komenton “KOMEDIA HYJONRE”

Regjistrohuni në buletinin Pema Mall

newsletter

"*" indicates required fields

Emri:*
This field is for validation purposes and should be left unchanged.
Llogaria ime
Shporta
Lista e dëshirave
Kategoritë
Auto
Teknologji
Veshmbathje
Kozmetikë
Vichy
Grim
Kujdes oral
Kujdes për flokë
Kujdes për lëkurë
Kujdes personal
Parfum
Sete
Aksesorë
Fëmijë
Shëndetësi
Shtëpi
Vegla pune
Sport
Pije
Librari
Prodhime Vendore
Zbritjet Verore
Ndryshoni monedhën:

Shtoni PemaMall në ekranin tuaj bazë

Instaloni
×
envelopechevron-down icon-angle icon-bars icon-times
Aktivizo Njoftimet Ne rregull Jo faleminderit