Llogaria ime
|
|
|
Shporta e blerjes
0.00 

Kriza Boterore I

Kodi i produktit: 
PM_NTHQITZV

10.50 

Ka stok

Transporti falas në Kosovë mbi vlerën 30 EUR.
Pagesë me të gjitha llojet e kartelave, para në dorë, transfer bankar.

Produkte të ngjashme

Përshkrimi

Sa i madh ishte kontrasti mes atmosferës së konferencës së paqes të vitit 1919 dhe atyre kushteve, në të cilat u mblodh Kongresi i Vienës i vitit 1814. Në vitin 1814 aleatët fitimtarë zotëronin, faktikisht, gjithë Europën. Ata kishin mundësinë e plotë fizike që t'ia diktonin vullnetin e tyre gjithë botës. Në vitin 1919 rreziqet ishin shumë më të mëdha, ndërsa aleatët më të lodhur; krahinat e gjera dhc faktorët e jashtëzakonshëm mbeteshin jashtë kontrollit të tyre. Në vitin 1814, në një mjedis të bukur dhe solemn të mbledhjeve private, u mblodh grupi i aristokratëve, të cilët gjatë gjithë jetës kishin mësuar se si t'i drejtonin punët e shtetit e të diplomacisë, të lodhur deri në fund nga lufta dhe nga ndryshimet e papara; qëllimi i tyre ishte të rivendosnin e të forconin rendin tradicional shoqëror pas tronditjeve njëzetvjeçare.          -Viti I botimit: 2006      -Faqe:292   - Autori:Winston Churchill

Shiko më shumë

Më shumë informata

Peshë 0.8 kg
Modeli
Lloji

Koha e dërgesës

Shteti

Prodhuesi

Shiko më shumë

Vlerësimet e klientëve

Nuk ka ende komente

Bëhu i pari që komenton “Kriza Boterore I”

Regjistrohuni në buletinin Pema Mall

newsletter

"*" indicates required fields

Emri:*
This field is for validation purposes and should be left unchanged.
Llogaria ime
Shporta
Lista e dëshirave
Kategoritë
Auto
Teknologji
Veshmbathje
Kozmetikë
Vichy
Grim
Kujdes oral
Kujdes për flokë
Kujdes për lëkurë
Kujdes personal
Parfum
Sete
Aksesorë
Fëmijë
Shëndetësi
Shtëpi
Vegla pune
Sport
Pije
Librari
Prodhime Vendore
Zbritjet Verore
Ndryshoni monedhën:

Shtoni PemaMall në ekranin tuaj bazë

Instaloni
×
envelopechevron-down icon-angle icon-bars icon-times
Aktivizo Njoftimet Ne rregull Jo faleminderit