Llogaria ime
|
|
|
Shporta e blerjes
0.00 

Kur Bota Jone U Be E Krishtere

Kodi i produktit: 
PM_AT8396FM

13.00 

Ka stok

Transporti falas në Kosovë mbi vlerën 30 EUR.
Pagesë me të gjitha llojet e kartelave, para në dorë, transfer bankar.

Produkte të ngjashme

Përshkrimi

Autori, Paul Veyne, në rrugën e tij prej eruditi të paimitueshëm, shtron tri pyetje të mundshme për themeluesin e Krishtërimit: A ishte kjo për shkak se një perandor romak, Konstandini, i cili ishte mjeshtër i botës perëndimore në atë kohë, u bë një i konvertuar në të krishterë të sinqertë dhe të vendosur, për të shpëtuar krishterimin në të gjithë botën?Apo ishte kjo për shkak se, si një perandor i madh, Konstandini kishte nevojë për një fe tëmadhe, dhe në krahasim me atë të perëndive pagane, krishterimi, pavarësisht se ishte ende një sekt minoritar, ishte një fe avangarde, ndryshe nga çdo gjë më parë?Apo ishte kjo për shkak se Konstandini u kufizua vetëm për të ndihmuar të krishterët të ngrenë Kishën e tyre, një rrjetë të peshkopatave që mbulonte gjithë Perandorinë Romake, dhe se gradualisht, me pak rezistencë të hapur, masat pagane do ta përqafonin krishterimin si fe të tyre? Ky libër, synon për një lexues të gjerë të interesuar ndaj historisë, fesë dhe krijimit të botës moderne.         

 -Viti I botimit: 2016      -Faqe:334   - Autori:Paul Veyne

Shiko më shumë

Më shumë informata

Peshë 0.8 kg
Modeli
Lloji

Koha e dërgesës

Shteti

Prodhuesi

Shiko më shumë

Vlerësimet e klientëve

Nuk ka ende komente

Bëhu i pari që komenton “Kur Bota Jone U Be E Krishtere”

Regjistrohuni në buletinin Pema Mall

newsletter

"*" indicates required fields

Emri:*
This field is for validation purposes and should be left unchanged.
Llogaria ime
Shporta
Lista e dëshirave
Kategoritë
Auto
Teknologji
Veshmbathje
Kozmetikë
Vichy
Grim
Kujdes oral
Kujdes për flokë
Kujdes për lëkurë
Kujdes personal
Parfum
Sete
Aksesorë
Fëmijë
Shëndetësi
Shtëpi
Vegla pune
Sport
Pije
Librari
Prodhime Vendore
Zbritjet Verore
Ndryshoni monedhën:

Shtoni PemaMall në ekranin tuaj bazë

Instaloni
×
envelopechevron-down icon-angle icon-bars icon-times
Aktivizo Njoftimet Ne rregull Jo faleminderit