Llogaria ime
|
|
|
Shporta e blerjes
0.00 

Mbi Letersine Dhe Artet

Kodi i produktit: 
PM_3RNF7UGL

10.00 

Ka stok

Transporti falas në Kosovë mbi vlerën 30 EUR.
Pagesë me të gjitha llojet e kartelave, para në dorë, transfer bankar.

Produkte të ngjashme

Përshkrimi

Sekreti i zanafillës krijuese, sikurse edhe sekreti i lirisë së vullnetit, përfaqëson në vetvete një problem që nuk mund të njihet e që psikologjia është në gjendje ta përshkruajë, por jo ta zgjidhë. E njëjta gjë duhet thënë edhe për njeriun krijues – kjo është një enigmë, të cilën, sigurisht, mund të përpiqesh ta zbulosh me disa mënyra të ndryshme, por kurdoherë pa sukses. E megjithatë psikologjia bashkëkohore herë pas here i është drejtuar problemit të artistit e të krijimtarisë së tij. Frojdi mendonte se e kishte gjetur kyçin, me të cilin mund të çelet një vepër arti duke u larguar nga sfera e emocioneve personale të krijuesit të saj. Dhe vërtet, këtu hapen mundësi të mëdha, e pse të mos bëhen përpjekje për ta nxjerrë veprën e artit nga "komplekset", siç bëhet me neurozat?          -Viti I botimit: 2005      -Faqe:224   - Autori:Sigmund Freud

Shiko më shumë

Më shumë informata

Peshë 0.8 kg
Modeli
Lloji

Koha e dërgesës

Shteti

Prodhuesi

Shiko më shumë

Vlerësimet e klientëve

Nuk ka ende komente

Bëhu i pari që komenton “Mbi Letersine Dhe Artet”

Regjistrohuni në buletinin Pema Mall

newsletter

"*" indicates required fields

Emri:*
This field is for validation purposes and should be left unchanged.
Llogaria ime
Shporta
Lista e dëshirave
Kategoritë
Auto
Teknologji
Veshmbathje
Kozmetikë
Vichy
Grim
Kujdes oral
Kujdes për flokë
Kujdes për lëkurë
Kujdes personal
Parfum
Sete
Aksesorë
Fëmijë
Shëndetësi
Shtëpi
Vegla pune
Sport
Pije
Librari
Prodhime Vendore
Zbritjet Verore
Ndryshoni monedhën:

Shtoni PemaMall në ekranin tuaj bazë

Instaloni
×
envelopechevron-down icon-angle icon-bars icon-times
Aktivizo Njoftimet Ne rregull Jo faleminderit