Llogaria ime
|
|
|
Shporta e blerjes
0.00 

Mosmarreveshja

Kodi i produktit: 
PM_N5NGXNE3

7.90 

Ka stok

Transporti falas në Kosovë mbi vlerën 30 EUR.
Pagesë me të gjitha llojet e kartelave, para në dorë, transfer bankar.

Produkte të ngjashme

Përshkrimi

Si veteran i gjymtuar pas prerjes që u përmend në krye të kësaj sprove ai himn do të avitej me drojë te sheshi i kombeve,përballë himnit të Europës,muzikës së Bethovenit dhe fjalëve të Schiler-it për vëllazërimin e popujve, me tagrin për t'i dhënë zërin dhe arsyet e Shqipërisë. Nëpërmjet tij shqiptarët i kishin bërë një pyetje dhe një premtim Zotit, në të vërtetë ndërgjegjes së tyre,dhe kishin më shumë se një shekull që rrihnin të kapnin përgjigjen për të. Se çfarë kishte thënë Zoti dhe si e kishin kuptuar ata, ky kishte qenë dhe ende mbetej thelbi i pazbërthyer i çështjes."Ky libër është letërsi,dhe sprovë letrare”.Libri nis me sprovën "Rreth himnit të vjetër të shtetit"për të vazhduar më tej me"Enigma","Mjegull,Prolog me djallin","Dialog me Djallin dhe Zotin","Pantomima e frikshme e Bronzit","Gjergj Kastrioti kundër Arbrit","Intermexo me dy vrasje në fond","Lëngatë në gadishull","Tri gjendje të Kastriotit","Epilog me Zotin".

         -Viti I botimit: 2011      -Faqe:280   - Autori:Ismail Kadare

Më shumë informata

Peshë 0.8 kg
Modeli
Lloji

Koha e dërgesës

Shteti

Prodhuesi

Vlerësimet e klientëve

Nuk ka ende komente.

Bëhu i pari që komenton

Regjistrohuni në buletinin Pema Mall

newsletter

"*" indicates required fields

Emri:*
This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Shporta ime

Nuk ka produkte në shportë.

Llogaria ime
Shporta
Lista e dëshirave
Kategoritë
Auto
Teknologji
Veshmbathje
Kozmetikë
Vichy
Grim
Kujdes oral
Kujdes për flokë
Kujdes për lëkurë
Kujdes personal
Parfum
Sete
Aksesorë
Fëmijë
Shëndetësi
Shtëpi
Vegla pune
Sport
Pije
Librari
Prodhime Vendore
Zbritjet Verore
Ndryshoni monedhën:

Shtoni PemaMall në ekranin tuaj bazë

Instaloni
×
envelopechevron-down icon-angle icon-bars icon-times
Aktivizo Njoftimet    Ne rregull Jo faleminderit