Llogaria ime
|
|
|
Shporta e blerjes
0.00 

NDERI

Kodi i produktit: 
PM_66OIDM9O

10.60 

Ka stok

Transporti falas në Kosovë mbi vlerën 30 EUR.
Pagesë me të gjitha llojet e kartelave, para në dorë, transfer bankar.

Produkte të ngjashme

Përshkrimi

“Mamaja ime vdiq dy here. I premtova vetës të mos e lija pa rrefyer historinë e saj”, kështu e nis shtjellimin e historisë Esmaja, nje grua e re kurde qe jeton në Londër, për të treguar më pas krimin e tmerrshëm qe kishte kryer i vëllai. Esmaja tregon historinë e familjes së saj në për tri breza, që nga gjyshja, te lindja e së ëmës dhe tezës në një fshat të humbur kurd buzë Eufratit. Të quajtura Pembe dhe Xhemile, qe do të thonë Raze dhe Bukuroshe, vajzat binjake kalojnë nëpër shumë ngjarjë cilat do të përfundojnë me një tragjedi në një rrugë të Londrës. Libri është një tregim i fuqishëm dhe prekës vrasjeje, dashurie dhe jete familjare të ndarë mes nje fshati kurd, Stambollit dhe Londrës. Viti: 2012 Faqe: 456 Autori: ELIF SHAFAK

Shiko më shumë

Më shumë informata

Peshë 0.8 kg
Modeli
Lloji

Koha e dërgesës

Shteti

Prodhuesi

Shiko më shumë

Regjistrohuni në buletinin Pema Mall

newsletter

"*" indicates required fields

Emri:*
This field is for validation purposes and should be left unchanged.
Llogaria ime
Shporta
Lista e dëshirave
Kategoritë
Auto
Teknologji
Veshmbathje
Kozmetikë
Vichy
Grim
Kujdes oral
Kujdes për flokë
Kujdes për lëkurë
Kujdes personal
Parfum
Sete
Aksesorë
Fëmijë
Shëndetësi
Shtëpi
Vegla pune
Sport
Pije
Librari
Prodhime Vendore
Zbritjet Verore
Ndryshoni monedhën:

Shtoni PemaMall në ekranin tuaj bazë

Instaloni
×
envelopechevron-down icon-angle icon-bars icon-times
Aktivizo Njoftimet Ne rregull Jo faleminderit