Llogaria ime
|
|
|
Shporta e blerjes
0.00 

Ne Te Gjallet

Kodi i produktit: 
PM_4D67V7KK

10.50 

Ka stok

Transporti falas në Kosovë mbi vlerën 30 EUR.
Pagesë me të gjitha llojet e kartelave, para në dorë, transfer bankar.

Produkte të ngjashme

Përshkrimi

Për romanin e saj të parë, “Ne të gjallët”, Ayn Rand – i ka thënë: “I ngjan një autobiografie më shumë se çdo gjë tjetër që do të shkruaj ndonjëherë. Fabula është stisur, mjedisi në sfond jo... Ngjarjet specifike në jetën e Kirës nuk janë të miat, por idetë, bindjet dhe vlerat e saj kanë qenë dhe do të mbeten të miat.”

Botuar për herë të parë në 1936, tema e këtij romani klasik është beteja e individit kundër shtetit. Përshkruan ndikimin e Revolucionit Rus mbi tri qenie njerëzore, të cilat kërkojnë të drejtën për të jetuar dhe për të ndjekur lumturinë e tyre. Tregon dashurinë e apasionuar të një gruaje të re, të ngritur si fortesë kundër së keqes korruptuese të një shteti totalitar.“Ne të gjallët” nuk është një histori politike, por është historia e burrave dhe e grave që janë përpjekur të mbijetojnë edhe pas parullave e flamujve të kuq. Është një përshkrim se çfarë u shkaktojnë ato parulla qenieve njerëzore, çfarë u ndodh atyre që ngrenë krye, çfarë u ndodh atyre që përkulen.

Viti: 2013

Faqe: 602

Autori: Ayn Rand

Shiko më shumë

Më shumë informata

Peshë 0.8 kg
Modeli
Lloji

Koha e dërgesës

Shteti

Prodhuesi

Shiko më shumë

Vlerësimet e klientëve

Nuk ka ende komente

Bëhu i pari që komenton “Ne Te Gjallet”

Regjistrohuni në buletinin Pema Mall

newsletter

"*" indicates required fields

Emri:*
This field is for validation purposes and should be left unchanged.
Llogaria ime
Shporta
Lista e dëshirave
Kategoritë
Auto
Teknologji
Veshmbathje
Kozmetikë
Vichy
Grim
Kujdes oral
Kujdes për flokë
Kujdes për lëkurë
Kujdes personal
Parfum
Sete
Aksesorë
Fëmijë
Shëndetësi
Shtëpi
Vegla pune
Sport
Pije
Librari
Prodhime Vendore
Zbritjet Verore
Ndryshoni monedhën:

Shtoni PemaMall në ekranin tuaj bazë

Instaloni
×
envelopechevron-down icon-angle icon-bars icon-times
Aktivizo Njoftimet Ne rregull Jo faleminderit