Llogaria ime
|
|
|
Shporta e blerjes
0.00 

Njeqindvjecari Qe U Hodh Nga Dritarja Dhe U Zhduk..

Kodi i produktit: 
PM_G7AP1UZ7

9.70 

Ka stok

Transporti falas në Kosovë mbi vlerën 30 EUR.
Pagesë me të gjitha llojet e kartelave, para në dorë, transfer bankar.

Produkte të ngjashme

Përshkrimi

Alan Karlsoni mbush njëqind vjeç dhe shtëpia e të moshuarve ku ai banon, vendos t' ia festojë ditëlindjen me bujë, ku do të jenë të pranishëm gjithë autoritetet vendore. Por Alani ka një ide krejt tjetër. Kështu, befas, në një çast, ua mbath këmbëve. Vetëm me pantofla, hap dritaren, e kalon atë dhe shkon në të vetmin vend ku drejtorja e azilit nuk mund ta gjejë: pikërisht në stacionin e autobusit, ndonëse as vetë nuk e di se për ku mund të niset. E ndërsa pret në stacion, takon një shulak të çuditshëm biond, i cili ka besim të plotë se Alanit nuk mund t ' i shkojë në mendje të bëjë ndonjë çmenduri. Meqë ka një valixhe të madhe në dorë e nuk mund të hyjë bashkë me të në kabinën e tualetit publik për të kryer nevojat fiziologjike, i kërkon Alanit t ' ia ruajë valixhen që të mos ia prekë njeri. Por, ah, s e kish menduar, i gjori, se sa do t i kushtonte kjo. Autobusi nuk di se për ku po niset ndërkaq që Alani, që nuk mund ta lërë ti ikë, teksa dëgjon dhe borinë që po lajmëron nisjen, hipën në autobus dhe, sigurisht, merr me vete edhe valixhen e stërmadhe misterioze. Por nuk e di se ai biondi është një kriminel i rrezikshëm, i gatshëm të bëjë gjithçka për ta marrë sërish valixhen e ta zhdukë plakun nga faqja e dheut. E kështu nis një aventurë tejet interesante, një zinxhir keqkuptimesh me një galeri personazhesh të jashtëzakonshëm.Ky është libri ku mund të ndeshësh një Forrest Gump apo një Mr. Bean të pabesueshëm.Nëse mendoni që nuk keni shumë kohë, mund t' ia lejoni vetes lirinë e leximit të këtij libri .          -Viti I botimit: 2015      -Faqe:358   - Autori:Jonas Jonasson

Më shumë informata

Peshë 0.8 kg
Modeli
Lloji

Koha e dërgesës

Shteti

Prodhuesi

Vlerësimet e klientëve

Nuk ka ende komente.

Bëhu i pari që komenton

Regjistrohuni në buletinin Pema Mall

newsletter

"*" indicates required fields

Emri:*
This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Shporta ime

Nuk ka produkte në shportë.

Llogaria ime
Shporta
Lista e dëshirave
Kategoritë
Auto
Teknologji
Veshmbathje
Kozmetikë
Vichy
Grim
Kujdes oral
Kujdes për flokë
Kujdes për lëkurë
Kujdes personal
Parfum
Sete
Aksesorë
Fëmijë
Shëndetësi
Shtëpi
Vegla pune
Sport
Pije
Librari
Prodhime Vendore
Zbritjet Verore
Ndryshoni monedhën:

Shtoni PemaMall në ekranin tuaj bazë

Instaloni
×
envelopechevron-down icon-angle icon-bars icon-times
Aktivizo Njoftimet    Ne rregull Jo faleminderit