,

PANAIRI I KOTESIVE VOL 2

Disponueshmëria:

Ka stok


11.00 

Ka stok

Krahasoni

Beki Sharp, një vajzë jetime dhe e varfër, i vë vetes qëllimin për të ngjitur me çdo kusht shkallët e shoqërisë londineze në sajë të zgjuarsisë së saj. “Panairi i kotësive” u botua fillimisht në vitet 1847–1848, për të satirizuar shoqërinë e fillimit të shekullit të 19-të. Romani, i përkthyer në shumë gjuhë të botës, tashmë konsiderohet klasik dhe ka frymëzuar një numër të madh adaptimesh kinematografike. Viti: 2014 Faqe: 456 Autori: WILLIAM M THEKER

SKU: PM_2ZFE65BX Kategori: , Etiketa: ,

Bazuar në 0 komente

0.0 Në përgjithësi
0
0
0
0
0

Bëhu i pari që komenton “PANAIRI I KOTESIVE VOL 2”

Nuk ka ende komente.