Llogaria ime
|
|
|
Shporta e blerjes
0.00 

Pandershmeria

Kodi i produktit: 
PM_S254H294

7.00 

Ka stok

Transporti falas në Kosovë mbi vlerën 30 EUR.
Pagesë me të gjitha llojet e kartelave, para në dorë, transfer bankar.

Produkte të ngjashme

Përshkrimi

Pandershmëria ndikon në botën tonë personale, profesionale dhe politike,edhe kur kemi opinionin më të lartë për veten tonë. Megjithatë,jo gjithçka është e humbur. Autori identifikon edhe çfarë na bën të jemi të ndershëm,duke treguar kështu rrugën drejt një etike më të pranishme në jetët tona të përditshme.I bazuar në fakte dhe kërkime shkencore,ky libër do të ndryshojë mënyrën se si perceptojmë veten dhe veprimet tona dhe të tjerët.

Policët përdorin kërcënimin e gjobës për të marrë bakshishe,nxënësit kopjojnë në provime,udhëheqësit tanë kanë lidhje jashtëmartesore dhe ekonomia rrezikohet nga skemat piramidale:të gjitha këto gënjeshtra e mashtrime janë të kudogjendura,në vendin tonë,por edhe në vende të tjera.Ato janë gjendje njerëzore të pashmangshme.Nëpërmjet kërkimeve dhe eksperimenteve origjinale,autori zbulon cilat janë arsyet e vërteta të këtyre sjelljeve irracionale dhe tërësisht njerëzore.Shumica e njerëzve e konsideron veten të ndershëm,por në fakt,ne të gjithë mashtrojmë.

Viti: 2016

Faqe: 244

Autori: Dan Ariely

Shiko më shumë

Më shumë informata

Peshë 0.8 kg
Modeli
Lloji

Koha e dërgesës

Shteti

Prodhuesi

Shiko më shumë

Vlerësimet e klientëve

Nuk ka ende komente

Bëhu i pari që komenton “Pandershmeria”

Regjistrohuni në buletinin Pema Mall

newsletter

"*" indicates required fields

Emri:*
This field is for validation purposes and should be left unchanged.
Llogaria ime
Shporta
Lista e dëshirave
Kategoritë
Auto
Teknologji
Veshmbathje
Kozmetikë
Vichy
Grim
Kujdes oral
Kujdes për flokë
Kujdes për lëkurë
Kujdes personal
Parfum
Sete
Aksesorë
Fëmijë
Shëndetësi
Shtëpi
Vegla pune
Sport
Pije
Librari
Prodhime Vendore
Zbritjet Verore
Ndryshoni monedhën:

Shtoni PemaMall në ekranin tuaj bazë

Instaloni
×
envelopechevron-down icon-angle icon-bars icon-times
Aktivizo Njoftimet Ne rregull Jo faleminderit