Llogaria ime
|
|
|
Shporta e blerjes
0.00 

Perralle Nga E Kaluara

Kodi i produktit: 
PM_YI83J77C

5.00 

Ka stok

Transporti falas në Kosovë mbi vlerën 30 EUR.
Pagesë me të gjitha llojet e kartelave, para në dorë, transfer bankar.

Produkte të ngjashme

Përshkrimi

“Përrallë nga e kaluara” (1987) me regji të Dhimitër Anagnostit është padyshim një nga filmat ikonë të kinematografisë shqiptare, si dhe një paraqitje, jo vetëm e artit kinematografik shqiptar, por edhe e traditës, letërsisë, zakoneve, kostumografisë dhe muzikologjisë shqiptare. Ndërsa filmi tjetër i Anagnostit, “Përjetësi” (1974) është një trajtim poetik dhe emocional i temës së të rënëve të Luftës Antifashiste dhe do të promovohet me rastin e 71-Vjetorit të Çlirimit të Shqipërisë. Për të dy këta filma ka nisur realizimi i projektit të Arkivit Qendror Shtetëror të Filmit për restaurim digjital. “Përrallë nga e kaluara” dhe “Përjetësi” janë pjesë e fondit filmik të AQSHF-së.          -Viti I botimit: 2009      -Faqe:188   - Autori:Dhimiter Anagnosti

Shiko më shumë

Më shumë informata

Peshë 0.8 kg
Modeli
Lloji

Koha e dërgesës

Shteti

Prodhuesi

Shiko më shumë

Vlerësimet e klientëve

Nuk ka ende komente

Bëhu i pari që komenton “Perralle Nga E Kaluara”

Regjistrohuni në buletinin Pema Mall

newsletter

"*" indicates required fields

Emri:*
This field is for validation purposes and should be left unchanged.
Llogaria ime
Shporta
Lista e dëshirave
Kategoritë
Auto
Teknologji
Veshmbathje
Kozmetikë
Vichy
Grim
Kujdes oral
Kujdes për flokë
Kujdes për lëkurë
Kujdes personal
Parfum
Sete
Aksesorë
Fëmijë
Shëndetësi
Shtëpi
Vegla pune
Sport
Pije
Librari
Prodhime Vendore
Zbritjet Verore
Ndryshoni monedhën:

Shtoni PemaMall në ekranin tuaj bazë

Instaloni
×
envelopechevron-down icon-angle icon-bars icon-times
Aktivizo Njoftimet Ne rregull Jo faleminderit