Llogaria ime
|
|
|
Shporta e blerjes
0.00 

Portret Grupi Me Nje Zonje

Kodi i produktit: 
PM_FY5C71WW

8.70 

Ka stok

Transporti falas në Kosovë mbi vlerën 30 EUR.
Pagesë me të gjitha llojet e kartelave, para në dorë, transfer bankar.

Produkte të ngjashme

Përshkrimi

"Portret grupi me një zonjë" të mban frymën pezull falë historisë së një prej personazheve më intrigues, të autorit nobelist: tërheqëses, sensuales, dhe enigmatikes Leni Pfaifer.Leni nuk e kupton më botën, dyshon edhe nëse e ka kuptuar ndonjëherë; ajo nuk e kupton armiqësinë e mjedisit rrethues, nuk e kupton se përse njerëzit janë kaq të ligj me të apo kundrejt saj, ajo nuk ka bërë asgjë të keqe, kundër tyre jo e jo; kohët e fundit, kur, e detyruar, del nga shtëpia për të bërë blerjet e nevojshme, ajo bëhet shumë shpesh objekt talljesh; shprehjet si “paçavure” dhe “dyshek i qelbur” janë nga më të butat.Një rrëfim me tensione të forta morale, me një aftësi të rrallë për të kaluar nga tragjikja te groteskja e pastaj te lirikja.Vetë Hajnrih Bël, konsiderohet si një prej shkrimtarëve gjermanë më të spikatur, që u përpoqën të ballafaqohen, me kujtesën e luftës, me nazizmin dhe Holokaustin, si edhe me ndjenjat përkatëse të fajit.

Viti: 2015

Faqe: 421

Autori: Henri Boll

Shiko më shumë

Më shumë informata

Peshë 0.8 kg
Modeli
Lloji

Koha e dërgesës

Shteti

Prodhuesi

Shiko më shumë

Regjistrohuni në buletinin Pema Mall

newsletter

"*" indicates required fields

Emri:*
This field is for validation purposes and should be left unchanged.
Llogaria ime
Shporta
Lista e dëshirave
Kategoritë
Auto
Teknologji
Veshmbathje
Kozmetikë
Vichy
Grim
Kujdes oral
Kujdes për flokë
Kujdes për lëkurë
Kujdes personal
Parfum
Sete
Aksesorë
Fëmijë
Shëndetësi
Shtëpi
Vegla pune
Sport
Pije
Librari
Prodhime Vendore
Zbritjet Verore
Ndryshoni monedhën:

Shtoni PemaMall në ekranin tuaj bazë

Instaloni
×
envelopechevron-down icon-angle icon-bars icon-times
Aktivizo Njoftimet Ne rregull Jo faleminderit