Llogaria ime
|
|
|
Shporta e blerjes
0.00 

Profile Dhe Probleme Letrare

Kodi i produktit: 
PM_29U8JSM1

7.00 

Ka stok

Transporti falas në Kosovë mbi vlerën 30 EUR.
Pagesë me të gjitha llojet e kartelave, para në dorë, transfer bankar.

Produkte të ngjashme

Përshkrimi

Nasho Jorgaqi paraqitet para lexuesit me një përmbledhje studimesh të përzgjedhura. Ato rrokin pothuajse të gjithë hapësirën gjeografike dhe shpirtërore të botës shqiptare duke u përqendruar kryesisht në proceset e zhvillimit kulturor dhe letrar të shqiptarëve gjatë shekullit XIX-XX e veçanërisht mes dy luftërave botërore. Atij i ka interesuar tradita letrare e popullit të tij, si një faktor i zhvillimit, i bindur se harresa dhe humbja e traditës është baras me humbjen e përmasës e thellësisë historike të ekzistencës së kombit dhe identitetit të tij. Në krye të përmbledhjes së Jorgaqit qëndrojnë dy studime për fillimet letrare të Naim Frashërit. Ndërsa nuk mungojnë edhe studime mbi Lumo Skëndon, Mitrush Kutelin, Faik Konicën, Fan Nolin etj.          -Viti I botimit: 2008      -Faqe:456   - Autori:Nasho Jorgaqi

Më shumë informata

Peshë 0.8 kg
Modeli
Lloji

Koha e dërgesës

Shteti

Prodhuesi

Vlerësimet e klientëve

Nuk ka ende komente.

Bëhu i pari që komenton

Regjistrohuni në buletinin Pema Mall

newsletter

"*" indicates required fields

Emri:*
This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Shporta ime

Nuk ka produkte në shportë.

Llogaria ime
Shporta
Lista e dëshirave
Kategoritë
Auto
Teknologji
Veshmbathje
Kozmetikë
Vichy
Grim
Kujdes oral
Kujdes për flokë
Kujdes për lëkurë
Kujdes personal
Parfum
Sete
Aksesorë
Fëmijë
Shëndetësi
Shtëpi
Vegla pune
Sport
Pije
Librari
Prodhime Vendore
Zbritjet Verore
Ndryshoni monedhën:

Shtoni PemaMall në ekranin tuaj bazë

Instaloni
×
envelopechevron-down icon-angle icon-bars icon-times
Aktivizo Njoftimet    Ne rregull Jo faleminderit