Llogaria ime
|
|
|
Shporta e blerjes
0.00 

Rock & Roll

Kodi i produktit: 
PM_I46HL3DQ

4.80 

Ka stok

Transporti falas në Kosovë mbi vlerën 30 EUR.
Pagesë me të gjitha llojet e kartelave, para në dorë, transfer bankar.

Produkte të ngjashme

Përshkrimi

"Një histori dashurie me rock & roll" është romani i parë i Enriko Bricit. Vetëm në Itali, libri është shitur në mbi 2,5 milionë kopje dhe është përkthyer në më shumë se 20 gjuhë të botës.

Mbi këtë libër janë bazuar edhe dy filma italianë, njëri, serial i prodhuar nga RAI dhe tjetri, një film i regjisores Enca Negroni, ku Aleksi, personazhi kryesor i librit, interpretohet nga Stefano Akorsi (Stefano Accorsi), një nga aktorët italianë bashkëkohorë më të pëlqyer nga të rinjtë. Romani pati një sukses të madh në Itali, sepse gjuha dhe stili i shpenguar i tij goditi zemrën e mijëra adoleshentëve, të cilët ndiheshin të papërkrahur nga familjet apo rrethi i tyre shoqëror. Për ironi, suksesi i romanit e ktheu atë në një vegël të sistemit që donte të luftonte, pasi ai u konsiderua dhe vazhdon të konsiderohet edhe sot e kësaj dite, në shumë shkolla të mesme italiane, si shembull bashkëkohor i një stili letrar të veçantë.

Viti: 2011

Faqe: 176

Autori: Enriko Brizzi

Shiko më shumë

Më shumë informata

Peshë 0.8 kg
Lloji

Koha e dërgesës

Shteti

Prodhuesi

Shiko më shumë

Vlerësimet e klientëve

Nuk ka ende komente

Bëhu i pari që komenton “Rock & Roll”

Regjistrohuni në buletinin Pema Mall

newsletter

"*" indicates required fields

Emri:*
This field is for validation purposes and should be left unchanged.
Llogaria ime
Shporta
Lista e dëshirave
Kategoritë
Auto
Teknologji
Veshmbathje
Kozmetikë
Vichy
Grim
Kujdes oral
Kujdes për flokë
Kujdes për lëkurë
Kujdes personal
Parfum
Sete
Aksesorë
Fëmijë
Shëndetësi
Shtëpi
Vegla pune
Sport
Pije
Librari
Prodhime Vendore
Zbritjet Verore
Ndryshoni monedhën:

Shtoni PemaMall në ekranin tuaj bazë

Instaloni
×
envelopechevron-down icon-angle icon-bars icon-times
Aktivizo Njoftimet Ne rregull Jo faleminderit