Llogaria ime
|
|
|
Shporta e blerjes
0.00 

Tri Biseda Me Kadarene

Kodi i produktit: 
PM_OY8E8ZND

5.00 

Ka stok

Transporti falas në Kosovë mbi vlerën 30 EUR.
Pagesë me të gjitha llojet e kartelave, para në dorë, transfer bankar.

Produkte të ngjashme

Përshkrimi

Intervista e shkrimtarit dhe kritikut të njohur francez, Eric Faye, me Ismail Kadarenë, që botohet në këtë libër, është unikale në llojin e vet, ngaqë është kryer në tri kohë, krejtësisht të ndryshme. Pjesa e pare e saj është regjistruar në Tiranë, në prill të vitit 1990, kur Shqipëria ishte ende një diktaturë komuniste. Pjesa e dytë e bisedës është zhvilluar në Paris në mesin e dytë të tetori të po atij viti, kur Ismail Kadare, ndonëse kishte vendosur të linte Shqipërinë, ende nuk e kishte shpallur vendimin e tij dhe Eric Faye nuk kishte asnjë dijeni për këtë. Pjesa e fundit përfshin bisedën e bërë disa muaj më pas, kur gjithçka ka qënë bërë e njohur. Ajo që bie në sy në të trija bisedat është koherenca e mendimit dhe e stilit të të shprehurit, gjë që jep përshtypjen sikur është e njëjta kohë, jashtë ndryshimeve dhe trysnive politike. Bisedat, të përmbledhura në një letër, janë botuar nga shtëpia botuese franceze "Jose Corti" më 1991. Libri është përkthyer e botuar në disa vende.          -Viti I botimit: 2006      -Faqe:120   - Autori:Eric Faye

Shiko më shumë

Më shumë informata

Peshë 0.8 kg
Modeli
Lloji

Koha e dërgesës

Shteti

Prodhuesi

Shiko më shumë

Vlerësimet e klientëve

Nuk ka ende komente

Bëhu i pari që komenton “Tri Biseda Me Kadarene”

Regjistrohuni në buletinin Pema Mall

newsletter

"*" indicates required fields

Emri:*
This field is for validation purposes and should be left unchanged.
Llogaria ime
Shporta
Lista e dëshirave
Kategoritë
Auto
Teknologji
Veshmbathje
Kozmetikë
Vichy
Grim
Kujdes oral
Kujdes për flokë
Kujdes për lëkurë
Kujdes personal
Parfum
Sete
Aksesorë
Fëmijë
Shëndetësi
Shtëpi
Vegla pune
Sport
Pije
Librari
Prodhime Vendore
Zbritjet Verore
Ndryshoni monedhën:

Shtoni PemaMall në ekranin tuaj bazë

Instaloni
×
envelopechevron-down icon-angle icon-bars icon-times
Aktivizo Njoftimet Ne rregull Jo faleminderit