Llogaria ime
|
|
|
Shporta e blerjes
0.00 

Vajza E Pirenejve

Kodi i produktit: 
PM_XLQR5M5P

13.00 

Ka stok

Transporti falas në Kosovë mbi vlerën 30 EUR.
Pagesë me të gjitha llojet e kartelave, para në dorë, transfer bankar.

Produkte të ngjashme

Përshkrimi

Ajo nuk beson se nazistët do ta pushtojnë Francën, por ata vërshojnë me trupa të shumta ushtarake, karvanë kamionësh dhe tankesh, avionë që mbushin qiellin dhe bombardojnë të pafajshmit. Kur një kapiten gjerman strehohet në shtëpinë e Vianës, ajo me të bijën duhet të jetojnë me armikun, përndryshe humbasin gjithçka. Pa ushqim, pa para dhe pa shpresë, teksa rreziku përshkallëzohet, për të mbajtur familjen gjallë ajo është e detyruar të marrë herë pas here vendime të dhimbshme. Motra e Vianës, Izabela, është një vajzë rebele tetëmbëdhjetë vjeçare, duke kërkuar t’i japë kuptim jetës me pasionin e rrëmbyeshëm rinor. Ndërsa mijëra parizianë i largohen tmerrit të luftës, ajo njihet me Gaetonin, një partizan që beson se francezët mund të organizohen brenda vendit në luftë kundër nazistëve, dhe bie në dashuri me të ashtu siç u ndodh vetëm të rinjve . . . kokë e këmbë.           -Viti I botimit: 2015      -Faqe:480   - Autori:Kristin Hannah

Më shumë informata

Peshë 0.8 kg
Lloji

Koha e dërgesës

Shteti

Prodhuesi

Vlerësimet e klientëve

Nuk ka ende komente.

Bëhu i pari që komenton

Regjistrohuni në buletinin Pema Mall

newsletter

"*" indicates required fields

Emri:*
This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Shporta ime

Nuk ka produkte në shportë.

Llogaria ime
Shporta
Lista e dëshirave
Kategoritë
Auto
Teknologji
Veshmbathje
Kozmetikë
Vichy
Grim
Kujdes oral
Kujdes për flokë
Kujdes për lëkurë
Kujdes personal
Parfum
Sete
Aksesorë
Fëmijë
Shëndetësi
Shtëpi
Vegla pune
Sport
Pije
Librari
Prodhime Vendore
Zbritjet Verore
Ndryshoni monedhën:

Shtoni PemaMall në ekranin tuaj bazë

Instaloni
×
envelopechevron-down icon-angle icon-bars icon-times
Aktivizo Njoftimet    Ne rregull Jo faleminderit