Llogaria ime
|
|
|
Shporta e blerjes
0.00 

VEPRA LETRARE

Kodi i produktit: 
PM_MNY3R84Y

5.00 

Ka stok

Transporti falas në Kosovë mbi vlerën 30 EUR.
Pagesë me të gjitha llojet e kartelave, para në dorë, transfer bankar.

Produkte të ngjashme

Përshkrimi

Familja e Tutulanëve njihet historikisht si një nga familjet beratase me ndjenja të thella patriotike. Motra e Margaritës dhe e Kristaqit, Afërdita tregon se si fëmijët e kësaj familje ushqeheshin me dashurinë për atdheun. Milto Tutulani, i ati i Kristaqit dhe Margaritës, ka qenë 14 vjet deputet si dhe ministër i Financave dhe Drejtësisë në qeverinë e Zogut, daja, i tyre ishte Sotir Kolea, lëvrues i gjuhës shqipe dhe bibliofil i shquar. Familja e Tutulanëve ishte bazë e Luftës. Vëlla e motër kanë lënë pas veç shembullit të vetmohimit, kanë lënë edhe një pasuri letrare me krijime në poezi, në prozë dhe publicistikë me vlera të veçanta dhe shumë të avancuara për kohën. Shënimet që gjenden sot në arkivat e familjes Tutulani, sikurse dhe shumë detyra studentore, evidentojnë se të dy, vëlla e motër, ishin njerëz shumë aktiv, shumë të zgjuar dhe të mprehtë.  Viti: 2003 Faqe: 418 Autori: MARGARITA E KRISTAQ TUTULANI

Më shumë informata

Peshë 0.8 kg
Modeli
Lloji

Koha e dërgesës

Shteti

Prodhuesi

Vlerësimet e klientëve

Nuk ka ende komente.

Bëhu i pari që komenton

Regjistrohuni në buletinin Pema Mall

newsletter

"*" indicates required fields

Emri:*
This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Shporta ime

Nuk ka produkte në shportë.

Llogaria ime
Shporta
Lista e dëshirave
Kategoritë
Auto
Teknologji
Veshmbathje
Kozmetikë
Vichy
Grim
Kujdes oral
Kujdes për flokë
Kujdes për lëkurë
Kujdes personal
Parfum
Sete
Aksesorë
Fëmijë
Shëndetësi
Shtëpi
Vegla pune
Sport
Pije
Librari
Prodhime Vendore
Zbritjet Verore
Ndryshoni monedhën:

Shtoni PemaMall në ekranin tuaj bazë

Instaloni
×
envelopechevron-down icon-angle icon-bars icon-times
Aktivizo Njoftimet    Ne rregull Jo faleminderit