Llogaria ime
|
|
|
Shporta e blerjes
0.00 

Vitet E Pafajsise

Kodi i produktit: 
PM_FDTIA684

13.00 

Ka stok

Transporti falas në Kosovë mbi vlerën 30 EUR.
Pagesë me të gjitha llojet e kartelave, para në dorë, transfer bankar.

Produkte të ngjashme

Përshkrimi

Është një botë tjetër, një kohë tjetër… Është koha e Kazaletëve,kur gjithçka ndodh me rituale precize,ku shërbyesit e shërberjnë çajin në shtrat në mëngjes,por për të darkuar në shtëpi duhet të vishesh me fustan mbrëmjeje… Mirëpo jashtë kuadrit të familjes Kazalet, bota është në prag të një krize epokale.Lufta është vetëm një hap larg Londrës.Teksa Kazaletët përgatiten të kalojnë një verë të qetë në pronën e familjes se Saseks, lexuesi njihet me : Eduardin-i dashuruar, por jo besnik ndaj bashkëshortes së tij ,Vilit; Hjunë- i plagosur në luftën e madhe, bashkëshort i përkushtuar;Rupertin- i cili e adhuron trupin ,por jo domosdoshmërisht mendjen e gruas së tij Zoit, e cila është më e re se ai;dhe Rejçëllin,motrën lëneshë të tre vëllezërve, e cila mban një lidhje të fshtë dashurie nën çatinë e familjes.Një parabolë për dhembjen e humbjes së pafajsisë,për të kaluar më pas në botën e mashtrimit të madh.Një prozë që na kujton stilin e pagabueshëm të Tomas Manit dhe Virxhinia Ullfit.          -Viti I botimit: 2018      -Faqe:440   - Autori:Elizabeth Jane Howard

Më shumë informata

Peshë 0.8 kg
Modeli
Lloji

Koha e dërgesës

Shteti

Prodhuesi

Vlerësimet e klientëve

Nuk ka ende komente.

Bëhu i pari që komenton

Regjistrohuni në buletinin Pema Mall

newsletter

"*" indicates required fields

Emri:*
This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Shporta ime

Nuk ka produkte në shportë.

Llogaria ime
Shporta
Lista e dëshirave
Kategoritë
Auto
Teknologji
Veshmbathje
Kozmetikë
Vichy
Grim
Kujdes oral
Kujdes për flokë
Kujdes për lëkurë
Kujdes personal
Parfum
Sete
Aksesorë
Fëmijë
Shëndetësi
Shtëpi
Vegla pune
Sport
Pije
Librari
Prodhime Vendore
Zbritjet Verore
Ndryshoni monedhën:

Shtoni PemaMall në ekranin tuaj bazë

Instaloni
×
envelopechevron-down icon-angle icon-bars icon-times
Aktivizo Njoftimet    Ne rregull Jo faleminderit