Llogaria ime
|
|
|
Shporta e blerjes
0.00 

Zbutes uji 108 Veco + 25kg krip Ecosoft

Kodi i produktit: 
PM_Y2N971O6

990.00 

Ka stok

Transporti falas në Kosovë mbi vlerën 30 EUR.
Pagesë me të gjitha llojet e kartelave, para në dorë, transfer bankar.

Produkte të ngjashme

Përshkrimi

Filtri Ecosoft 108 Premium është krijuar për të zvogëluar ngurtësinë e ujit shtëpiak. Sistemi i filtrit përbëhet nga dy përbërës kryesorë – një modul (një cilindër me një valvul kontrolli) dhe një rezervuar shëllirë.

Farë është uji i fortë?

Sedimente në elementët e ngrohjes së pajisjeve shtëpiake, pllakë të bardhë në pllaka dhe hidraulik, njolla në sipërfaqet e qelqit – e gjithë kjo vjen nga përdorimi i ujit të fortë.

Përveç ndikimit negativ në gjendjen e pajisjeve shtëpiake, një përmbajtje e lartë e joneve të ngurtësisë ka ndikim në shëndetin e njeriut. Ky problem është i natyrshëm si për ujin nga burimet natyrore, ashtu edhe për ujin nga furnizimi me ujë i qytetit. Arsyet për këtë mund të jenë uji me burim të fortë, papërsosmëria e teknologjive të centralizuara të trajtimit të ujit, si dhe përdorimi i teknologjive të vjetruara.

Zgjidhje efektive për problemin e ujit të fortë

Për të zvogëluar ngurtësinë e ujit shtëpiak, përdoren filtra zbutës, siç është zbutësi i ujit Ecosoft 108 Premium. Rrëshirë jonësh shkëmbimi HCR-S / S (rrëshirë shkëmbimi kation prodhuar nga Dow, Dowex ™) përdoret si media filtri. Gjatë procesit të filtrimit, ndodh një reagim i shkëmbimit të joneve – jonet e kripërave të ngurtësisë zëvendësohen nga jonet e natriumit të sigurt, duke çuar në nivelin normal të ngurtësisë së ujit.

Zbutësi i filtrit zvogëlon konsumin e energjisë, rrit efikasitetin e pajisjeve shtëpiake dhe zvogëlon frekuencën e prishjeve, duke ulur ndjeshëm koston e riparimeve.

Shërbim deri 7 vjeç filtrues.

Më shumë informata

Modeli

Eco soft

LLOJI I VEGLAVE PËR PUNË

Koha e dërgesës

Shteti

Prodhuesi

Vlerësimet e klientëve

Nuk ka ende komente.

Bëhu i pari që komenton

Regjistrohuni në buletinin Pema Mall

newsletter

"*" indicates required fields

Emri:*
This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Shporta ime

Nuk ka produkte në shportë.

Llogaria ime
Shporta
Lista e dëshirave
Kategoritë
Auto
Teknologji
Veshmbathje
Kozmetikë
Vichy
Grim
Kujdes oral
Kujdes për flokë
Kujdes për lëkurë
Kujdes personal
Parfum
Sete
Aksesorë
Fëmijë
Shëndetësi
Shtëpi
Vegla pune
Sport
Pije
Librari
Prodhime Vendore
Zbritjet Verore
Ndryshoni monedhën:

Shtoni PemaMall në ekranin tuaj bazë

Instaloni
×
envelopechevron-down icon-angle icon-bars icon-times
Aktivizo Njoftimet    Ne rregull Jo faleminderit