Llogaria ime
|
|
|
Shporta e blerjes
0.00 

Hartimi I Sondazheve

Kodi i produktit: 
PM_C9LXMJHO

8.00 

Ka stok

Transporti falas në Kosovë mbi vlerën 30 EUR.
Pagesë me të gjitha llojet e kartelave, para në dorë, transfer bankar.

Produkte të ngjashme

Përshkrimi

Ndonëse në këtë dekadë teknologjitë e reja kanë ndikuar shumë në mënyrën si zhvillohen sondazhet, përsëri thelbi mbetet i njëjtë. Është e rëndësishme të mbahet parasysh se parimet e hartimit të sondazhit shkencor mbeten të pandryshuara. Ende kërkohet kujdes për zgjedhjen e kampioneve me probabilitet. Po ashtu, kornizat dhe mënyrat e mbledhjes së të dhënave duhet të bëjnë mbulim sa më të përshtatshëm të popullatës. Pyetjet duhet të hartohen në mënyrë të tillë që të nxisin përgjigje të sakta dhe të paanshme. Sërish tregues kryesor për besueshmërinë e sondazhit mbetet shkalla e përgjigjes.           -Viti I botimit: 2009      -Faqe:332   - Autori:Ronald Czaja & Johnny Blair

Shiko më shumë

Më shumë informata

Peshë 0.8 kg
Modeli
Lloji

Koha e dërgesës

Shteti

Prodhuesi

Shiko më shumë

Vlerësimet e klientëve

Nuk ka ende komente

Bëhu i pari që komenton “Hartimi I Sondazheve”

Regjistrohuni në buletinin Pema Mall

newsletter

"*" indicates required fields

Emri:*
This field is for validation purposes and should be left unchanged.
Llogaria ime
Shporta
Lista e dëshirave
Kategoritë
Auto
Teknologji
Veshmbathje
Kozmetikë
Vichy
Grim
Kujdes oral
Kujdes për flokë
Kujdes për lëkurë
Kujdes personal
Parfum
Sete
Aksesorë
Fëmijë
Shëndetësi
Shtëpi
Vegla pune
Sport
Pije
Librari
Prodhime Vendore
Zbritjet Verore
Ndryshoni monedhën:

Shtoni PemaMall në ekranin tuaj bazë

Instaloni
×
envelopechevron-down icon-angle icon-bars icon-times
Aktivizo Njoftimet Ne rregull Jo faleminderit