Llogaria ime
|
|
|
Shporta e blerjes
0.00 

Endrra E Damokleut

Kodi i produktit: 
PM_7P95D2LH

5.30 

Ka stok

Transporti falas në Kosovë mbi vlerën 30 EUR.
Pagesë me të gjitha llojet e kartelave, para në dorë, transfer bankar.

Produkte të ngjashme

Përshkrimi

Në sfond të këtij romani janë ngjarje tragjike të marsit 1997,vitit të çmendurisë kolektive të shqiptarëve pas shembjes së të ashtuquajturave shoqëri piramidale. Ergysi dhe Linda, njëri student në degën e letersisë,tjetra studente për pikturën në Akademine e Arteve paguajnë haraçin e rëndë të kësaj çmendurie dhe të urrejtjes së ndërsjellë të familjeve të tyre të armiqësuara në kalvarin e gjatë absurd të luftës së klasave. “Ëndrra e Damokleut” është botuar për here të pare në vitin 2001. Ai vjen i katërti në ciklin prej pesë librash “Burgjet e kujtesës” ku secili roman qëndron më vete, pa lidhje me të tjeret (“I humburi”,”Kufoma”,”Dragoi i fildishtë”,”Lëkura e qenit”) veç një frymë të përbashkët që sjell ngjyrat e epokës.           -Viti I botimit: 2004      -Faqe:320   - Autori:Fatos Kongoli

Më shumë informata

Peshë 0.8 kg
Modeli
Lloji

Koha e dërgesës

Shteti

Prodhuesi

Vlerësimet e klientëve

Nuk ka ende komente.

Bëhu i pari që komenton

Regjistrohuni në buletinin Pema Mall

newsletter

"*" indicates required fields

Emri:*
This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Shporta ime

Nuk ka produkte në shportë.

Llogaria ime
Shporta
Lista e dëshirave
Kategoritë
Auto
Teknologji
Veshmbathje
Kozmetikë
Vichy
Grim
Kujdes oral
Kujdes për flokë
Kujdes për lëkurë
Kujdes personal
Parfum
Sete
Aksesorë
Fëmijë
Shëndetësi
Shtëpi
Vegla pune
Sport
Pije
Librari
Prodhime Vendore
Zbritjet Verore
Ndryshoni monedhën:

Shtoni PemaMall në ekranin tuaj bazë

Instaloni
×
envelopechevron-down icon-angle icon-bars icon-times
Aktivizo Njoftimet    Ne rregull Jo faleminderit