Llogaria ime
|
|
|
Shporta e blerjes
0.00 

KENGE LIRIKA

Kodi i produktit: 
PM_XOBW5PH5

7.00 

Ka stok

Transporti falas në Kosovë mbi vlerën 30 EUR.
Pagesë me të gjitha llojet e kartelave, para në dorë, transfer bankar.

Produkte të ngjashme

Përshkrimi

I njohur si poeti më i madh italian pas Dantes, Leopardi përfaqëson një nga zërat më të fuqishëm të romantizmit dhe filozofisë së jetës. Pjesë nga libri Pafundësia ngaherë e dashur më ka qënë kjo kodër vetmitare E ky gardh, që nga kaq anë të horizontit të fundmë vështrimin e përjashton fare por duke ndenjur e admiruar që aty, të pacaket hapësira, dhe mbinjerëzoret heshtje, tok me qetësinë e tejthellë. Në mendim gjasmohem; ku për pak zemra nuk llahtarohet. Dhe ashtu si erën ndjej si fëshfërit mes këtyre bimësh, atë qetësi pa anë e fund të këtij zëri çapitem duke krahasuar: e kujtoj amëshimin, Dhe stinët e vdekura, dhe të tashmen e të gjallën , e tingullin e saj. Kështu mes kësaj pafundësie mbytet mendimi im: E zhytja më duket e ëmbël në këtë det. Viti: 2007 Faqe: 192 Autori: XHAKOMO LEOPARDI

Më shumë informata

Peshë 0.8 kg
Modeli
Lloji

Koha e dërgesës

Shteti

Prodhuesi

Vlerësimet e klientëve

Nuk ka ende komente.

Bëhu i pari që komenton

Regjistrohuni në buletinin Pema Mall

newsletter

"*" indicates required fields

Emri:*
This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Shporta ime

Nuk ka produkte në shportë.

Llogaria ime
Shporta
Lista e dëshirave
Kategoritë
Auto
Teknologji
Veshmbathje
Kozmetikë
Vichy
Grim
Kujdes oral
Kujdes për flokë
Kujdes për lëkurë
Kujdes personal
Parfum
Sete
Aksesorë
Fëmijë
Shëndetësi
Shtëpi
Vegla pune
Sport
Pije
Librari
Prodhime Vendore
Zbritjet Verore
Ndryshoni monedhën:

Shtoni PemaMall në ekranin tuaj bazë

Instaloni
×
envelopechevron-down icon-angle icon-bars icon-times
Aktivizo Njoftimet    Ne rregull Jo faleminderit