Llogaria ime
|
|
|
Shporta e blerjes
0.00 

Kriza Boterore Vellimi 2

Kodi i produktit: 
PM_9873TFQE

10.50 

Ka stok

Transporti falas në Kosovë mbi vlerën 30 EUR.
Pagesë me të gjitha llojet e kartelave, para në dorë, transfer bankar.

Produkte të ngjashme

Përshkrimi

Njerëzimi kurrë nuk ka qenë në një situatë të tillë. Pa arritur ndonjë nivel më të lartë të zemërgjerësisë dhe duke mos përdorur një udhëheqje më të urtë, njerëzit për herë të parë morën në duar të tilla armë, me ndihmën e të cilave mund të zhdukin pa u gabuar gjithë njerëzimin. E tillë është e tërë historia e tyre e lavdishme, të tilla janë të gjitha veprat e brezave paraardhës. Dhe njerëzit bëjnë mirë nëse ndalen dhe mendohen mbi këtë përgjegjësi të tyre. Vdekja qëndron pranë, shumë e bindur, pritëse, e gatshme të shërbejë, e gatshme të shuajë gjithë popujt "en masse", e gatshme nëse duhet, të kthejë në pluhur e hi, pa asnjë shpresë për ringjallje, gjithçka që ka mbetur nga qytetërimi. Ajo dëgjon vetëm fjalët e komandës. Ajo e pret këtë fjalë nga ajo krijesë e brishtë, e trembur, e cila prej kohësh i shërben asaj si viktimë dhe e cila një herë të vetme u bë sovran i saj.          -Viti I botimit: 2006      -Faqe:326   - Autori:Winston Churchill

Më shumë informata

Peshë 0.8 kg
Modeli
Lloji

Koha e dërgesës

Shteti

Prodhuesi

Vlerësimet e klientëve

Nuk ka ende komente.

Bëhu i pari që komenton

Regjistrohuni në buletinin Pema Mall

newsletter

"*" indicates required fields

Emri:*
This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Shporta ime

Nuk ka produkte në shportë.

Llogaria ime
Shporta
Lista e dëshirave
Kategoritë
Auto
Teknologji
Veshmbathje
Kozmetikë
Vichy
Grim
Kujdes oral
Kujdes për flokë
Kujdes për lëkurë
Kujdes personal
Parfum
Sete
Aksesorë
Fëmijë
Shëndetësi
Shtëpi
Vegla pune
Sport
Pije
Librari
Prodhime Vendore
Zbritjet Verore
Ndryshoni monedhën:

Shtoni PemaMall në ekranin tuaj bazë

Instaloni
×
envelopechevron-down icon-angle icon-bars icon-times
Aktivizo Njoftimet    Ne rregull Jo faleminderit